Ilukirurgia trendid maailmas

Ilukirurgia- tänapäeva sõltumatu osa?

Ilukirurgia järjest õitsvam äri on endaga kaasa toonud arengu lõikuste kättesaadavuses. Paljud teenusepakkujad pakuvad järelmaksu võimalust, nagu seda pakutakse mööbli- või tehnikapoes. Pakutavate iluteenuste nimekiri on pikk ja täieneb pidevalt. Viimase aja populaarsemad teenused on rinnaoperatsioonid, silmalaugude ja kõhuplastika ning Botox.

Möödas on ajad, mil ilukirurgia oli tabuteema ja seda said endale lubada vaid vähesed. Paljud leiavad, et oma keha lõikamine, korrigeerimine ja muutmine on võimalus alustada uut elu, taastada elurõõm ja suurendada enesehinnangut. Üha tihedamini kuuleme ka avalikus meedias uudiseid noortest naistest ja meestest, kes on lasknud oma nina kohendada, rindu suurendada, huuli süstida. Kõigest 19-aastane tõsielustaar Kyle Jenner on viimasel aastalt tohutult muutunud ning noorukist on kasvanud ilukirurgide käte läbi volüümikas sekspomm. Või kas ikka on? Hiljutised uuringud Inglismaal leidsid 18-aastase nooruki, kes on ilukirurgiale mõelnud alates 11 eluaastast. Miks peaks nii noor tüdruk sellisel varajases eas plastikoperatisoonidele üldse mõtlema? Madal enesehinnang ja ühiskonna ootused kindlasti nende probleemide puhul kaasa ei aita. Kas sellised ekstreemsed näited ja inimeste järjepidev püüdlus olla perfektne on tõesti tänapäeva lahutamatu osa? Kas ilukirurgia on alati parim moodus, kuidas end oma kehas hästi tunda?

Paljud organisatsioonid ja erinevad firmad vastavad jaatavalt. Iga inimese soov on näha välja kaunis, sale, atraktiivne ja terve. Ilu on saavutatav, kuulutavad paljud, kui mitte kõik esteetilise kirurgia kliinikud oma kodulehtedel. Plastikakirurgia abil on kõiki iluvigasid võimalik parandada! Inimesed leiavadki üha sagedamini tee ilukliinikusse, mis toob juurde üha uusi teenuseid ja äriühingute kasvava tulu. Mitmed kliinikud nii välismaal kui ka Eestis pakuvad ilukirurgia teenust. Hinnaklass Eestis varieerub 30-10 000 euro vahel, kuid täisuslikku tulemust ei saa keegi garanteerida. Erinevad ilukirurgiakliinikud soovitavad oma patisentidel olla ‘võimalikult avameelsed’, et vähendada operatisooni ajal tekkivaid riske. Lisaks sellele hinnatakse lõikuse lõpptulemust alles 1 aasta möödudes operatsioonist, niiet kindel pole selles äris midagi. Eestis on ilukirurgia aastate jooksul üha populaarsemaks muutunud. Levinumad esteetilise kirurgia operatsioonid Eestis on silmalaugude korrigeerimine, rindade suurendamine ja rasvaimu. Kõige kiirem ja vahest ka kõige laialtlevinum moodus naha volüümi taastamiseks ning näo ja kortsude silumiseks on aga ilusüstid. Ilusüste on kahte sorti- organismis imenduvad ja jäävad. Tänapäeval eelistatakse laialdaselt organismis imenduvaid ehk kaduvaid täiteaineid, sest need on tervisele ja keskkonnale oluliselt ohutumad. Ilulõikusele ei tasu aga põhjendamatult suuri lootusi panna- erinevad protseduurid mõjuvad inimestele erinevalt. Muutunud välimus ei muuda ka kohe kellegi elu, seda peab inimene oma mõtlemisega muutma. Plastikakirurgia, nagu iga muu kirurgia vorm, kätkeb endas aga suuri riske. Ka kõige kogenuma kirurgi patsiendil võib operatsiooni ajal esineda ootamatuid reaktsioone kas narkoosile või mõnele ravimile. Võib ja juhtuda, et haavad ei parane korralikult. Selle ennetamiseks soovitatakse vältida haavapiirkonnas päikest ja solaariumi. Intensiivse päikesekiirguse tulemusel võivad värsked armid pigmenteeruda ja silmale väga nähtavaks jääda.

Muidugi jääb lõpparvamus ilukirurgiast igaühe subjektiivseks otsuseks, kuid meeles tasub pidada, et see on sarnane äri nagu iga teine. Kõik lubavad kõrget professionaalsust, rikkalikku kogemust, esmaklassilist järelhooldust, individuaalset paranemisprogrammi ja turvalisust. Perfektset tulemust ei saa aga keegi garanteerida.