Catering

Tee endale kingitus – telli catering

Miks vaevata tähtsündmuse tulekul, töökohas peo korraldamisel või sõpradega koosviibimise planeerimisel pead sellega, et kuidas kõhtu täita? Muidugi, kui seltskonnas on inimesi, kes armastavad vaaritada ning kellel pole midagi selle vastu, et tundide kaupa kuuma pliidi ees seista, siis võib menüü ja toidu eest vastutamise neile anda. Kui aga seltskonnas vabatahtlikke pole, siis on catering parim variant, mille kasuks otsustada. Õnneks on Tallinnas ka rohkelt teenusepakkujaid, mille vahelt valides just endale sobivaim leida.

Naudi unikaalseid maitseid kokkamise vaevata

Mis siis, kui soovid pidu korraldada, aga koju ei mahu rohkem kui kolm külalist? Lisaks tavapärastele rendiks antavatele peoruumidele on catering firmasid, kellel on vajalik ruum juba olemas. See võimaldab kaks kärbest ühe hoobiga lüüa ehk ruumi rentides ei pea enam muretsema selle üle, kuidas cateringi firma sinna saab ja milline catering firma nõus tulema on. Ruumirenti pakuvad Mozart Catering, kellel on kaasaegne peokoht Tallinna südames ning Dara Catering Põhja-Tallinna Valitsuse majas.

Muidugi ei pea aga piirduma ainult nende variantidega, kus catering ja ruum kaks-ühes lahendust pakuvad. Eesti üks esimesi catering firmasid Catering Service on valmis igale poole kohale tulema ning neil on kogemust ka 2500 inimesega ürituste teenindamisega, seega ei ole vaja muretseda, et nad ei oska midagi peale hakata. Catering teenust ei pea aga kasutama üksnes suursündmuste korraldajad, vaid toidu võib tellida ka siis, kui pead kodus pereringis sünnipäeva ja teenindajate järgi pole vajadust. Suurem osa firmasid pakuvad võimalust, et nad toovad lihtsalt toidu kohale ja tulevad hiljem nõudele järele. Seda varianti reklaamib näiteks Frens Catering.

Ja kes arvab, et vahet pole, mis cateringi firma teenus tellida, sest nagunii on kõikjal ühesugune menüü, siis neid ootab ees üllatus. Küllalt on neid catering firmasid, kes pakuvad teistest selgelt eristuvat menüüd. Catering firma Tuli kombineerib näiteks kodumaiseid tooraineid ning aasiapäraseid ürte. Ka Bonnie Catering on valmis soovijatele pakkuma eksootilisi maitseid – alates Jaapani veiselihast ja lõpetades Kamchatka krabijalgadega. Tuntud Armeenia restoran Sevan on alustanud armeeniapäraste roogadega catering teenuse pakkumist ning mitmed sushi kohad, näiteks Sushimon ja Sushi Cat, on valmis sinu külalistele suhsit pakkuma.

Catering ei tähenda ainult toiduvaagnaid

Kui toidu ja joogiga on plaanid korda aetud, siis kuidas jääb ülejäänud peokohaga? Ning kes peab tooma nõud? Ja kas ma pean ise rahva vahel ringi käima ja toite pakkuma? Väga paljud catering firmad pakuvad täisteenust: nad toovad lauanõud ja söögiriistad kohale, kaunistavad peoruumi, serveerivad toidu ning kui pidu on lõppenud, siis korjavad kõik kokku, viivad mustad nõud minema ja jätavad maha ainult korras ja puhta ruumi. Kui vaja, siis panevad nad isegi peoruumi püsti, kasutades suuremaid telke ning sisustavad selle laudade, toolide ja muude dekoratsioonidega – mida iganes vaja on. Üks catering firma, kes sellist täisteenust pakub, on Gurmee Catering. Kui vaja, siis otsib Gurmee Catering veel ka sobivad ruumid, leiavad professionaalse fotograafi, lasevad teha imelised lilleseaded ning tagavad turvateenuse ja transpordi. Ehk teevad kõike, mida vaja, et sündmus kulgeks ideaalselt.

Seega kui enne mõtlesid otsida põhjuseid, miks tellida catering teenus, siis nüüd oleks vist vaja leida põhjuseid, miks catering teenust mitte tellida.